You are currently using an outdated browser. For the best viewing experience, please upgrade your browser here.

Our 2019 Presentation Evening, an evening of recognition and celebration, was held in the Performing Arts and Sports Centre on Thursday 5 December. College Leadership, along with dignitaries from a number of local clubs and organisations, assisted in the formalities, with a large number of students being presented with academic, leadership and encouragement awards.

Congratulations to the following students:

Surname Preferred Award
Alcorn Rebekah Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Ashworth Alby 2020 Middle School Leader
Attrill Sarah College and Community Service Award
Bailey Leah Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Basham Evie Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Basham Evie Dux Year 8
Beckett Shannen Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Bellaney Campbell Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Boyd Matthew Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Castle Molly Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Castle Molly College and Community Service Award
Catinari Benito 2020 Banksia House Captain
Cody Loryn Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Cody Kane Outstanding Academic Achievement Award Year 9
Cody Kane Dux Year 9
Cody Kane 2020 Blue Gum House Vice-Captain
Cody Kane Lions Middle School Encouragement Award
Cody Loryn 2020 Middle School Leader
Collins Lotus Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Collins Oscar Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Cook Gabby ADF Long Tan Award for Leadership Year 10
Cosma Kayla Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Crowhurst Alicia Outstanding Academic Achievement Award Year 11
Crowhurst Alicia Dux Year 11
Crowhurst Alicia Lions and NAB Youth of the Year
Crowhurst Alicia 2020 College Captain
Curry Jazz Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Curry Jazz College and Community Service Award
Daish Taleah Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Daniels Connor 2020 Middle School Leader
De Lorenzo Ava College and Community Service Award
Deacon Ruby Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Delyster Jake Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Delyster Jake Goolwa Rotary Club Youth Scholarship
Dent Lucas College and Community Service Award
Donley Mahalia Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Dowling Imogen College and Community Service Award
Dunkley Willem Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Dunkley Willem College and Community Service Award
Dunkley Willem ICAS Distinction Award
Fallins Chloe Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Felix Jake Outstanding Academic Achievement Award Year 11
Felix Jake 2020 College Captain
Ferguson Leah College and Community Service Award
Ferguson Leah 2020 Middle School Leader
Furbank-Meyer Sahara Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Furbank-Meyer Sahara Runner-Up Dux Year 10
Fyfe Mikayla 2020 Banksia House Vice-Captain
Fyfe Tom 2020 Middle School Leader
Gale Jasmine Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Gane Cameron 2020 Waratah House Captain
Gibson Charlee Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Grist Zoe Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Grist Jasmin Outstanding Academic Achievement Award Year 11
Grist Zoe ICAS Distinction Award
Habel Alice 2020 Middle School Leader
Hodge Genevieve Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Hollingworth Sophie Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Hollingworth Leila College and Community Service Award
Hollingworth Sophie The City of Victor Harbor Year 12 Community Contribution Award
Hudson Piper College and Community Service Award
Hughes Ebony Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Hutchesson Lauren Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Hutchesson Lauren Principal’s Award for Christian Leadership
Johnson Ethan Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Johnson Ethan See Optometry Science Award
Koch Madi Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Koch Madi The City of Victor Harbor Most Improved in Year 7 Award
Konings Isaac Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Konings Ella Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Krichauff Chloe Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Lambell Tahlia Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Law Darla 2020 Blue Gum House Captain
Lienert Emma Outstanding Academic Achievement Award Year 11
Luck Jaimee Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Lush Isaac Outstanding Academic Achievement Award Year 9
Maclay-Ross Sophie 2020 Middle School Leader
Mahoney Jackson Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Mahoney Jackson College and Community Service Award
Marks Hayley Outstanding Academic Achievement Award Year 8
McClure Breah College and Community Service Award
McFarland Willow Outstanding Academic Achievement Award Year 12
McHugh Ebony Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Meaney Lily Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Meaney Lily Runner-Up Dux Year 7
Mignanelli Jess Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Morgan Chelsea Outstanding Academic Achievement Award Year 9
Morris Ethan Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Ng Amos Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Nicholls Lucinda Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Nicholls Lucinda Dux Year 7
North Connor Outstanding Academic Achievement Award Year 9
Nottle Eli Outstanding Academic Achievement Award Year 10
O’Donnell Judd Rotary Club of Victor Harbor Middle School Leadership Award
O’Flaherty Mckale Outstanding Academic Achievement Award Year 12
O’Mahony Alexis Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Panozzo Jennifer Outstanding Academic Achievement Award Year 11
Panozzo Jennifer 2020 College Captain
Parker Bell Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Parker Bell Father Allan Collett Award
Peters Emilly Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Pratt Ethan Outstanding Academic Achievement Award Year 11
Pratt Ethan Runner-Up Dux Year 11
Preston Lauren 2020 Wattle House Vice-Captain
Rilstone Kelsea Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Robertshaw Jackson Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Robertshaw Jackson Mayo Community Service Award
Russo Stella Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Russo Stella Dux Year 10
Savery Tamsin Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Savery Tamsin Runner-Up Dux Year 8
Savery Tamsin College and Community Service Award
Savery Tamsin ICAS Distinction Award
Shine Libby Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Shine Elliot ICAS Distinction Award
Shine Libby Lions Academic Excellence Award
Smart Henry 2020 Middle School Leader
Spencer Elle Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Spencer Elle College and Community Service Award
Squires Maya Outstanding Academic Achievement Award Year 8
Stevenson Lilja Outstanding Academic Achievement Award Year 11
Taylor William Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Taylor William ADF Long Tan Award for Leadership Year 12
Taylor William Caltex Best All Rounder Award
Temple Marlee Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Tenny Georgina Outstanding Academic Achievement Award Year 9
Tenny Georgina Runner-Up Dux Year 9
Thompson Shay Outstanding Academic Achievement Award Year 12
Trezise Jo Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Vessey-Di Fusco Shanti Outstanding Academic Achievement Award Year 9
Watters Ella Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Watters Max College and Community Service Award
Wegener Myla Outstanding Academic Achievement Award Year 7
Whitburn Amber Outstanding Academic Achievement Award Year 12
White Hannah Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Williams Shenae 2020 Waratah House Vice-Captain
Williss Harriet Outstanding Academic Achievement Award Year 10
Wollaston Anika 2020 Wattle House Captain
Categorised in: